40.3 C
Antalya
Ana SayfaKültür Sanat53. Türkiye Sineması Ödülleri’nin adayları açıklandı

53. Türkiye Sineması Ödülleri’nin adayları açıklandı

“Nasipse Adayız” ve “Nuh Tepesi” 10 ayrı dalda aday gösterildi. Ödülü kazananlar SİYAD üyelerinin yapacağı ikinci tur oylamanın ardından mart ayında yapılacak törende açıklanacak.

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD), 53. Türkiye Sineması Ödülleri’nin adaylarını açıkladı. En iyi yardımcı kadın oyuncu dalında iki oyuncusu aday olan “Nasipse Adayız” ile en iyi erkek oyuncu dalında iki oyuncusu aday olan “Nuh Tepesi” 10’ar dalda adaylık elde etti.

“Nasipse Adayız”ın yönetmeni, senaristi ve başrol oyuncusu Ercan Kesal, en iyi yönetmen, en iyi senarist ve en iyi erkek oyuncu dallarında aday gösterilirken, “Nuh Tepesi”nin yönetmeni ve senaristi Cenk Ertürk de en iyi yönetmen ve en iyi senarist dallarında adaylık kazandı.

“Nuh Tepesi”nin başrol oyuncuları Haluk Bilginer ile Ali Atay da performanslarıyla en iyi erkek oyuncu dalında adaylık elde etti.

SİYAD üyelerinin 2020 yılında Türkiye’de sinemalarda gösterilen tüm yerli yapım filmler üzerinden yaptığı oylama sonucunda en iyi film başta olmak üzere 11 dalda beşer aday belirlendi.

Oylama sonucuna göre toplam 14 film en az bir adaylık elde etti. 53. SİYAD Ödülleri için adaylık elde eden filmler ve adaylık sayıları şöyle: “Nasipse Adayız” (10), “Nuh Tepesi” (10), “Bozkır” (8), “Bina” (5), “Kronoloji” (4), “Peri: Ağzı Olmayan Kız” (4), “Kovan” (3), “Biz Böyleyiz” (2), “Eltilerin Savaşı” (2), “Karakomik Filmler 2” (2), “Sıfır Bir” (2), “Aether” (1), “Aşk Tesadüfleri Sever 2” (1), “Kapan” (1).

53. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri’ni kazananlar, SİYAD üyelerinin yapacağı ikinci tur oylamanın ardından mart ayında yapılacak törende açıklanacak.

- Sponsor Alanı -
- Sponsor Alanı -

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat