Ana SayfaKepezBaşkan Hakan Tütüncü, Alevi Kültür Dernekleri Kepez Şubesinin "Aşure...

Başkan Hakan Tütüncü, Alevi Kültür Dernekleri Kepez Şubesinin “Aşure Lokması” etkinliğine katıldı

Alevi Kültür Dernekleri Kepez Şubesinin “Aşure Lokması” etkinliğinde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Aşure lokması etkinliği bugünde burada kalplerimizi, gönüllerimizi birleştirdi.”dedi.

Alevi Kültür Dernekleri Kepez Şubesinin “Aşure Lokması” etkinliğinde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Aşure lokması etkinliği bugünde burada kalplerimizi, gönüllerimizi birleştirdi.”dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Alevi Kültür Dernekleri Kepez Şubesinin “Aşure Lokması” etkinliğine katıldı.

Aşure lokmalarının paylaşıldığı etkinlikte konuşan Başkan Tütüncü, “ Çok değerli canlarla birlikte bir matem günlerinin orucu, o ibadet, o bilinç, o hatırlayışın arkasından güzel bir aşure lokması kalplerimizi, gönüllerimizi tatlandıracak.” dedi.

Tütüncü, “Bir araya geldiğimizde sevgiden söz ediyoruz, barıştan, kardeşlikten söz ediyoruz ve birbirimizin yüzlerine gözlerinin içine sevgi ile bakıyoruz.

Çünkü biz birbirimizin aynasıyız. Böyle bir kültürden geliyoruz. Ne mutlu bize ki ! işte bugün de burada kalplerimiz, gönüllerimiz birleşti.” diye konuştu.

Ayrımız gayrımız yok

“Kalpleri gönülleri birleştirecek vesileler meydana getirenlerden Allah sonsuz kez razı olsun. Biz bu anlamlı yolculuğa bu şekilde devam ettikçe, kazanan bu güzel ülkenin bütün insanları olacak.” diyerek sözlerine devam eden Tütüncü, “Hiç ayrımız gayrımız yok, farklı yönlere bakabiliriz, düşüncelerimiz farklı olabilir, inançlarımız, hayatı zihnimizde tanımlamamız farklı olabilir.

Ama hepimiz bu güzel ülkenin insanlarıyız, ay yıldızlı al bayrağın altında mutluyuz, hepimiz bir olan Allah’ın kuluyuz.

Bu bilinçle hareket ettikçe nice güçlükleri birlikte, beraber aşacağız. Bugüne kadar nice zorlukları hep birlikte göğüslediysek, bundan sonra da yolumuza yolculuğumuza bu şekilde devam edeceğiz.

İyi ki bugün bizleri bir araya getirdiniz. Bize bir olmanın, birlikte olmanın, beraber olmanın aynı gök kubbenin altında can cana yan yana olmanın mutluluğunu bir kez daha yaşattınız.

Uzaktan yakından bu buluşmayı teşrif eden bütün gönül dostlarımıza, bütün canlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından konuklara aşure ikram edildi.

- Sponsor Alanı -
- Sponsor Alanı -

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat