Ana SayfaBebekBebeklerde diş çıkarma döneminde neler yapılmalı ?

Bebeklerde diş çıkarma döneminde neler yapılmalı ?

İlk patlayan dişler, yani kesici dişler, küçük ve keskin oldukları, dişetinde yalnızca küçük bir alanı etkiledikleri için bebekte çok az sıkıntıya neden olurlar.

Çıkmaya başlamadan hemen önce, diş etinde küçük, soluk bir kitle gibi görünebilirler.

12-15. Aylarda çıkan azı dişleri daha iri ve küt oldukları, diş etinde daha büyük alanları etkiledikleri için daha çok ağrı ve rahatsızlığa neden olurlar.

Diş eti kırmızı, hatta iltihaplanmış bir görünümde olabilir. Bu durum ise bebekte hem yüksek ateşe, hem de uykusuz ve ağrılı gecelere neden olur.

Bu durumlarda, eczanelerden temin edilebilecek ve bebeklerde diş çıkarma için ağrı kesici jeller çocuğu ciddi ölçüde rahatlatacaktır.

Diş Kaşıyıcılar

Bebeklerin diş çıkarma esnasında yaşadığı olumuz belirtileri azaltmak için kullanılan diş kaşıyıcıları hem oyuncak hem de rahatlatıcı olmasıyla bebeklerin hoşuna gider.

Diş çıkarma rahatsızlığı olan bebekler için özel üretilmiş bazı diş kaşıyıcılarını buzdolabında bekletilerek bebeğe verilmesi ağrısını hafifletecektir.

Bunun yanı sıra, bir büyük gözetiminde verilecek havuç, salatalık, elma gibi sebze ve meyve parçaları bebekler için diş kaşıyıcıları için güzel birer alternatiftir.

- Sponsor Alanı -
- Sponsor Alanı -

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat