Ana SayfaMakyajBuyrun ! En pratik şekilde kirpik uzatma yöntemleri

Buyrun ! En pratik şekilde kirpik uzatma yöntemleri

Evinizde de uygulayabileceğiniz kirpik uzatma yöntemleri ile sizler de uzun ve gür kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Gür ve uzun kirikleri özellikle bakışlarınızı daha derin bir hale getiriyor. Evinizde de uygulayabileceğiniz kirpik uzatma yöntemleri ile sizler de uzun ve gür kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Mevsimsel olarak kirpik dökülmesi her bayanın yaşadığı bir sorudur. Fakat bununla birlikte kirpikleriniz zaten seyrek ve oldukça kısa ise çareyi kozmetik ürünlerinde aramak zorunda kalabilirsiniz.

Artık evinizde uygulayacağınız birkaç kolay işlem ile uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Kirpik uzatma yöntemleri arasında en çok kullanılan ve oldukça ucuz ve basit bir işlem olan vazelin uygulamasından bahsetmek istiyoruz. Vazelin cilde nem dengesi kazandırmak için oldukça zararsız ve en sağlıklı yöntemdir.

Bu yöntemi dilerseniz parmaklarınız ile veya bir pamuklu çubuk yardımı ile kolaylıkla kirpiklerinize sürebilirsiniz. Aynı yöntemi kaşlarınız için de uygulayabilişiniz. Kirpiklerin dökülmesi veya uzamaması nem eksikliğinden dolayı olmaktadır.

Bu nem oranını yeniden kazandırmak için ise en doğal yöntemden yani vazelinden faydalanarak giderebilişiniz. Düzenli kullanım daha sağlıklı ve somut veriler elde etmek için oldukça önemlidir.

Bunun için de vazelin uygulamasını her akşam ya da yatmadan önce kirpiklerinize uygulamalısınız.

Kirpik uzatma için evde uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise saç uzatmak için de kullanılan ve oldukça yakında tanıdığınız hint yağıdır. Genellikle hint yağı daha etkili olması için yumurta akı ile birlikte karıştırılıp maske haline getirilerek kullanılmaktadır.

Saçlarınız için de bu ikili karşımı kullanabileceğiniz gibi kirpik uzatmada da haftada 3 kez gönül rahatlığı ile bu karışımı kirpiklerinize de uygulayabilirsiniz.

Kozmetik sektöründe satılan kirpik uzatma ürünlerinden de faydalanabileceğiniz gibi evinizde yapacağınız karışımlar ve kullanacağınız bitkisel bakım yağları ile de doğal yollardan kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olabilir ve hız kazandırabilirsiniz.

Düzenli olarak yapacağınız bu uygulamalar ile hem kirpiklerinizin uzamasını hızlandırırken aynı zaman da bakımını da yaptığınız için dökülmesini de durdurabilirsiniz.

Sağlıksız beslenmenin saç, kaş ve kirpik dökülmesinde oldukça etkili olduğunu da belirtmek isteriz.

Özellikle kirpik ve kaşlar için gerekli olan b vitamini besinlerden alınmalı ve biotin içeren meyveler ve sebzeler sıklıkla tüketilmelidir.

- Sponsor Alanı -

Benzer içerikler

Popüler içerikler

- Sponsor Alanı -

İçerik Akışı

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat