Ana SayfaGüncelCumhuriyet Meydanı’ndaki "Ulusal Yükseliş Anıtı" pırıl pırıl oldu

Cumhuriyet Meydanı’ndaki “Ulusal Yükseliş Anıtı” pırıl pırıl oldu

Antalya Cumhuriyet Meydanı’ndaki “Ulusal Yükseliş Anıtı”, ilk yapıldığı haline döndü. Zamanla yıpranan ve siyaha boyanan heykel Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışma kapsamında laklama tekniği ile orijinal görünümüne kavuştu.

Antalya Cumhuriyet Meydanı’ndaki “Ulusal Yükseliş Anıtı”, ilk yapıldığı haline döndü.

Zamanla yıpranan ve siyaha boyanan heykel Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışma kapsamında laklama tekniği ile orijinal görünümüne kavuştu

Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda 1965 yılında açılan heykeltıraş Prof. Dr. Hüseyin Gezer tarafından yapılan ve bedeli Antalya halkından toplanan bağışlarla karşılanan 6 metre yüksekliğindeki ve 12 ton ağırlığındaki bronz Ulusal Yükseliş Anıtı’ndan zamanın izleri silindi.

Yıpranan ve siyaha boyanan heykel, laklama tekniği ile orijinal görünümüne kavuştu.

Heykel, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmayla yapıldığı tarihteki bronz parlaklığıyla parlamaya başladı.

ÇİZGİ ŞEKLİNDE AKINTILAR VAR

Çalışmaların gerekli izinler alınarak yapıldığını belirten yetkililer heykelin boyandığı için akmalar meydana geldiğini, tüm bu izlerin laklama tekniği ile yok edildiğini söyledi.

Heykel kaidesine yerleştirildiği günkü görünümüne kavuşurken, bronz parlaklığı da ortaya çıktı.

- Sponsor Alanı -
- Sponsor Alanı -

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat