Ana SayfaSağlıkDikkat etmeniz gereken 6 cilt kanseri belirtisi neler ?

Dikkat etmeniz gereken 6 cilt kanseri belirtisi neler ?

Tırnakların altında görünen siyah ya da kahverengi çizgi ve noktalar kanser belirtisi olabilirler.

Tırnakların altında görünen siyah ya da kahverengi çizgi ve noktalar kanser belirtisi olabilirler.

1|6 Düzensiz sınırlar

Ben, şişkinlik ya da pullu lekelerdeki düzensiz sınırlar cilt kanserinin belirtisi olabilir.

2|6 İyileşmeyen yara

Ciltte oluşan ve iyileşmeyen morluklar ve yaralar, cilt kanserinin habercisi olabilirler.

3|6 Kuru cilt bölgeleri

Pek çok insan kuru ciltten muzdariptir ama cildinizde zaman zaman ortaya çıkan ya da hiç geçmeyen bir bölgede kuruluk ve pullanma varsa bu, bir problemin habercisi olabilir.

4|6 Ani kanamalar

Basit bir yaranın fazla kanaması, nedensiz ortaya çıkan kanamalar cilt kanseri habercisi olabilirler. Eğer bu problem birkaç hafta içinde geçmiyorsa mutlaka bir doktora görünmeniz gerekmektedir.

5|6 Aşırı soyulma

Eğer kremlerle de geçmeyen, deri soyulması yaşıyorsanız hemen bir dermatoloğa görünmeniz gerekiyor demektir.

6|6 Renk değişimleri

Ciltteki pigment değişimleri bir problemin habercisi olabilirler. Eğer cildinizin bazı bölümlerinde renk değişimleri gözlemliyorsanız derhal bir doktora görünmeniz gerekiyor demektir.

- Sponsor Alanı -

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarı sorumlu kılınamaz. Doktorunuza danışmadan sitede yer alan beslenme önerileri , diyet ve benzeri içeriklere başlamayınız !

Benzer içerikler

Popüler içerikler

- Sponsor Alanı -

İçerik Akışı

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat