32.3 C
Antalya
Ana SayfaYaşamDünyanın ilk uçan elektrikli yarış otomobili

Dünyanın ilk uçan elektrikli yarış otomobili

Avustralya merkezli bir firma ‘Airspeeder’ adlı dünyanın ilk uçan elektrikli yarış arabasını tanıttı.

Avustralya merkezli bir firma ‘Airspeeder’ adlı dünyanın ilk uçan elektrikli yarış arabasını tanıttı. Aracın, bu yılın ikinci çeyreğinde uzaktan pilotlu Airspeeder’in yarışa katılacağı ifade edildi.

Geliştirici firma Alauda Aeronautics’e göre, Airspeeder olarak adlandırılan uçan otomobilin başlangıçta uzaktan bir pilot tarafından yönlendirilerek, dikey olarak iniş ve kalkış yapabileceği ifade edildi.

GELECEK YIL YARIŞA HAZIR OLACAK

Uçan aracın üç yıldan fazla bir süredir geliştirildiği ifade edilirken; firma, Airspeeder Mk3 yarış serisinin pilotlar, konum ve pist dahil olmak üzere daha fazla detayının önümüzdeki aylarda açıklanacağını söyledi.

Ayrıca, aracın yarış dünyasına ilk girişinde, 2022’deki mürettebatlı yarış serisinden önce ‘teknik test’ görevi görecek bir yarış serisi için uzaktan çalıştırılacağı belirtildi.

- Sponsor Alanı -
- Sponsor Alanı -

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat