40.3 C
Antalya
Ana SayfaSosyal MedyaFacebook yasağı kaldırmaya hazırlanıyor

Facebook yasağı kaldırmaya hazırlanıyor

Sosyal medya devi Facebook, Avustralya haber sitelerine koyduğu yasakla ilgili geri adım attı. Avustralya haberlerinin Facebook platformuna geri yükleneceği öğrenildi.

Sosyal medya sitesi Facebook’un Avustralya haber sitelerine koyduğu yasağı kaldırmayı planladığı bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Avustralya Hazine Bakanı Frydenberg, “Avustralya haberleri Facebook platformuna geri yüklenecek” ifadelerini kullandı.

Facebook, 17 Şubat’ta Avustralya medya şirketlerine ürettiği haberler için ödeme yapılmasını zorunlu kılan yasa tasarısı nedeniyle, Avustralyalılar’ın platformdaki haber paylaşımını engelledi.

Son gelişmelerle birlikte Facebook Avustralya’ya koyduğu yasağı kaldırmaya hazır olduğunu duyurdu.

Avustralya Hazine Bakanı Josh Frydenberg yaptığı açıklamada, “Avustralya haberleri Facebook platformuna geri yüklenecek ve Facebook, Avustralyalı medya kuruluşlarıyla müzakerelere girmeyi ve içerik için ödeme yapmak üzere anlaşmalara varmayı taahhüt etti” dedi.

- Sponsor Alanı -
- Sponsor Alanı -

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat