Ana SayfaKepez"Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi" kapsamında bölgeye 24 derslikli ilkokul...

“Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında bölgeye 24 derslikli ilkokul kazandırılıyor

Kepez Belediyesi’nin 160 gecekondunun 40 yıla yakın tapu sorununu çözümleyerek, hak sahiplerini lüks binalara kavuşturduğu örnek proje " Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi ” kapsamında bölgeye 24 derslikli ilkokul kazandırılıyor

Kepez Belediyesi’nin 160 gecekondunun 40 yıla yakın tapu sorununu çözümleyerek, hak sahiplerini lüks binalara kavuşturduğu örnek proje ” Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi ” kapsamında bölgeye 24 derslikli ilkokul kazandırılıyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün katkılarıyla ilçe bir eğitim yuvasına daha kavuşuyor.

Göreve geldiği 2009 yılından bu yana Kepez’de 140’a yakın okulun yapımına ve okulların eğitim hayatına başlamasına doğrudan katkılar sunan Başkan Tütüncü, örnek kentsel dönüşüm projesiyle lüks konutların yükseldiği Gülveren’e de bir de okul kazandırıyor.

Gülveren Mahallesi’nde 1/1000 ölçekli imar planında ilköğretim okulu alanı olan ve mülkiyeti belediyeye ait parsel, Kepez Belediyesi’nin Mayıs ayı meclisinde alınan kararla 25 yıl süreyle Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edilmişti.

Işık hızıyla biten Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi gibi, Kepez meclisi tarafından alınan tahsis kararının ardından bölgeye kazandırılacak okul yapımı için de jet hızıyla Antalya Valiliğinde protokol gerçekleştirildi.

Protokol; Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Gülveren kentsel dönüşüm projesinin yapım ihalesini üstlenen Pınarlar İnşaat Taahhüt Turizm Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına İbrahim Sert arasında imzalandı. İmza törenine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recai Ocak, Tekin Sert, Arif Sert ve Mehmet Sert de katıldı.

24 derslikli ilkokul

Kepez’e yeni bir okul daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “En sevdiğimiz şey yeni okular yapmak.

Gülveren’e yeni bir okul geliyor. Gülveren Kentsel Dönüşüm Projemiz zaten muhteşem olmuştu. O projemizi güzel bir okulla taçlandırmak bugünün en güzel haberi oldu. Hayırlı olsun. ” dedi.

24 derslikli ilkokulun Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi’ni daha anlamlı hale getireceğini belirten Başkan Tütüncü, “ Oradaki hak sahiplerinin çocuklarını okutabileceği bir devlet okulu olacak. Gülveren’in ve yakın çevresinin bir okula ihtiyacı vardı. Bu okul o ihtiyaca cevap verecek. “ diye konuştu.

2023 Eğitim – öğretim yılına tamamlanacak

Hayırsever Pınarlar İnşaat Taahhüt Turizm Gıda Sanayi Ticaret AŞ. tarafından yapımı üstlenilen 24 derslikli ilkokul binasının, toplam inşaat alanı 5.140.00 metrekare, yaklaşık maliyeti de 2021 birim fiyatlarına göre 15.420.000.00 olarak belirlendi.

“Pınarlar Ahmet Rıfat Sert” isminin verileceği ilkokul, saha tanzimi ve çevre duvarı, anahtar teslimi yaptırılarak, Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilecek.

Protokol onaylandıktan sonra 2022 yılı içerisinde okulun İnşaat ruhsatı alınarak inşaata başlanılacak, en geç 2023 yılı Eylül ayının başında bitirilerek, anahtar teslimi gerçekleştirilecek.

- Sponsor Alanı -
- Sponsor Alanı -

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat