Ana SayfaSosyal MedyaInstagram, Reels için kullanıma sunulan yeni özellikleri açıkladı

Instagram, Reels için kullanıma sunulan yeni özellikleri açıkladı

Instagram bugün Reels için kullanıma sunulan yeni özellikleri açıkladı. Özelliklerle, kullanıcıların sevdikleri sesleri keşfetmeleri ve kaydetmeleri kolaylaşacak.

Instagram bugün Reels için kullanıma sunulan yeni özellikleri açıkladı. Kullanıcıların sevdikleri sesleri keşfetmeleri ve kaydetmelerini kolaylaştırmak adına hayata geçirilen özellikler şu şekilde:

Ses Arama: En yeni müzik ve sesleri takipte kalabilmek adına yeni müzikler arasında keşif ve arama yapma, Senin İçin ve Trending gibi yeni sekmeler
Ses Kaydetme: Kolayca erişebilmek ve Reels oluştururken kullanmak için sesleri kaydetme
DM Üzerinden Ses Sayfalarını Paylaşma: Belirli bir ses ile ilişkili tüm Reels videolarını direkt mesaj üzerinden paylaşma

Instagram’ın yeni Reels özellikleri hakkında yaptığı açıklama şu şekilde: “Reels hala oldukça yeni olsa da insanların yaptıklarını görmek bize ilham veriyor.

Ses ve müziğin bir trend’e katılırken büyük ilham kaynakları olduğunu, kitlelere ulaşmak, hatta viral olmak için bir fırsat sunabildiğini biliyoruz; bu yüzden bugün kullanıma sunduğumuz yeni ses özellikleri için çok heyecanlıyız.”

Instagram ayrıca Reels sekmesinin Türkiye’de kullanıma sunulduğunu açıkladı. Reels videolarını keşfetmeyi kolaylaştıracak bu yeni güncelleme ile Keşfet sekmesi ana sayfanın sağ üst köşesine, mesajların yanına taşınıyor.

Bunlara ek olarak Instagram, 10’uncu yıl kutlamalarının bir parçası olarak Reels lansmanından bu yana en fazla paylaşılan 20 şarkının listesini paylaştı:

 1. Virgo by JADU JADU
 2. ily (i love you baby) (feat. Emilee) by Surf Mesa
 3. Cute Song by Aroob Khan
 4. Yes or No by Jass Manak
 5. Watermelon Sugar by Harry Styles
 6. Sunset Lover by Petit Biscuit
 7. WAP (feat. Megan Thee Stallion) by Cardi B
 8. se essa vida fosse um filme by GIULIA BE
 9. Butterfly by Jass Manak
 10. Piece Of Your Heart (Alok Remix) by Meduza, Alok, Goodboys
 11. death bed (coffee for your head) by Powfu, beabadoobee
 12. Yummy by Justin Bieber
 13. Hawái by Maluma
 14. Don’t Start Now by Dua Lipa
 15. Khayaal Rakhya Kar by Preetinder
 16. Feelings by Sumit Goswami
 17. Laal Bindi by Akull
 18. Level Up by Ciar
 19. Born to Shine by DILJIT DOSANJH
 20. Cradles by Sub Urban
- Sponsor Alanı -
- Sponsor Alanı -

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat