Ana SayfaJetsetJean-Paul Belmondo için Paris’te ulusal tören düzenlendi

Jean-Paul Belmondo için Paris’te ulusal tören düzenlendi

Ünlü Fransız aktör Jean-Paul Belmondo için Paris’te ulusal tören düzenlendi. Usta oyuncu, 6 Eylül’de 88 yaşında hayatını kaybetmişti.

Ünlü Fransız aktör Jean-Paul Belmondo için Paris’te ulusal tören düzenlendi. Usta oyuncu, 6 Eylül’de 88 yaşında hayatını kaybetmişti.

Fransız sinemasının ünlü figürlerinden Jean-Paul Belmondo’nun 88 yaşında yaşamını yitirmesi ülkeyi yasa boğmuştu.

Fransa Cumhurbaşkanlığı Paris’teki Hotel National des Invalides anıtında bir tören düzenledi.

Jean-Luc Godard’ın 1959 yapımı “A bout de souffle” (Serseri Aşıklar) isimli filmiyle şöhrete kavuşan ve Fransız Yeni Dalga sinemasının yıldızı olan Belmondo’nun ölümü sonrasında Cumhurbaşkanı Macron, “Fransa bugün bir ulusal hazinesini kaybetti” mesajını Twitter üzerinden paylaşmıştı.

1960’larda ana akım sinemasına geçiş yapan ve ülkenin en popüler komedi ve macera filmi oyuncularından biri olan Belmondo kariyeri boyunca birçok yapımda yer aldı.

Sanat filmleri yerine daha ticari filmlerde rol aldığı için eleştirilen ve “yeteneğini harcadı” yorumları yapılan Belmondo bu açıklamaları her zaman reddetmiş ve bunların gerçeği yansıtmadığını söylemişti.

- Sponsor Alanı -
- Sponsor Alanı -

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat