Ana SayfaKadın OnlineCinsellikKadınlar'da cinsel isteksizlik sorunu yaşıyor

Kadınlar’da cinsel isteksizlik sorunu yaşıyor

Cinsellikten soğuma esasında isteksizlik olarak ortaya çıkmaktadır. Cinsel problemlerle psikoterapistlere başvurmanın en sık nedenidir.

Dünya da her beş insandan birinde cinsel isteksizlik görülebiliyor bazen bu duruma fiziksel sorunlar neden olurken, bazen de psikolojik sorunlar neden olabilmekte.

Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, dünya da her beş insandan birinde cinsel isteksizlik görüldüğünü belirtti.

Cinsellikten uzaklaşma ve isteksizliğin birçok nedene bağlı olduğunu ifade eden Dr. Üney, “Bazen bu duruma fiziksel sorunlar neden olurken, bazen de psikolojik sorunlar neden olmaktadır.

Cinsellikten soğuma esasında isteksizlik olarak ortaya çıkmaktadır. Cinsel problemlerle psikoterapistlere başvurmanın en sık nedenidir.

Hatta cinsel problemlerin yarısı bu konuyla ilgilidir. Ülkemizde bu konu bir tabu olarak karşımızdadır. Bunun en sık nedeni cinsellik hakkında bilgi eksikliği veya yanlış bilgilenmedir.” dedi.

En çok yanlış bilgi; erkekler her zaman isteklidir ve kadınların cinsel isteğinin olması ayıp olmasıdır. diyen Üney kadınların erkeklere göre cinsellikten daha fazla soğumuş durumda olduklarını kaydetti.

- Sponsor Alanı -
- Sponsor Alanı -

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat