Ana SayfaKadınKadınların sık karşılaştığı sorunlardan biri olan genital bölge kararmasına...

Kadınların sık karşılaştığı sorunlardan biri olan genital bölge kararmasına pratik çözümler nelerdir ?

Genital bölge kararması vulva olarak tabir edilen dış genital bölge zamanla renk değiştirip koyulaşabilir. Genital bölgede bir kısım nedenlerden dolayı oluşan kararma ve renk değişikliğine Genital bölge kararması adı verilmektedir.

Genital Bölge Kararması Nedir? Genital bölge kararması vulva olarak tabir edilen dış genital bölge zamanla renk değiştirip koyulaşabilir.

Genital bölgede bir kısım nedenlerden dolayı oluşan kararma ve renk değişikliğine Genital bölge kararması adı verilmektedir.

Genital bölge kararması, vulva diye adlandırılan dış genital bölgede ve zaman içinde meydana gelmektedir. Özellikle bazı kadınlarda çok daha çok görülebilmektedir.

Bu bölgede oluşan bir kararması kadınların cinsel hayatı ve psikolojisini etkileyen en önemli konulardan biridir. İç ve dış faktörlerden kaynaklı kararmalar kadınlarda cinsel isteksizlik sorununa neden olur.

Genital Bölge Neden Kararır ?

Daha çok cildi hassas olan bayanların genital bölge ile ilgili bakımlarına çok dikkat etmelidir. Aynı şekilde kadınların genital bölgelerinde şekilde kozmetik ürünleri kullanmaları bu bölgede kararmalara ve çeşitli rahatsızlıklara yol açabilir.

Genital bölgede meydana gelen kararmanın belli başlı nedenleri şunlardır;

  • Hamilelik ve doğumla hormonal değişimler
  • Östrojen hormonu endorfin salgılanması
  • Doğum kontrol hapları
  • Güneş altında uzun süre kalma
  • Renkli veya naylon türü iç çamaşırı kullanımı
  • Yanlış epilasyon yöntemleri

Genital Bölge Nasıl Beyazlar ?

Genital bölgede oluşan kararma ve renk değişikliği kişide kokulu akıntı, kaşıntıya sebep olmadıkça sorun sağlık yönünden bir sorun oluşturmaz.

Genital bölge beyazlatma uygulamalarıyla o bölgedeki kararma ve renk koyuluğu açılarak daha beyaz bir hale getirilir.

Genital bölge beyazlatma işlemleri hem fonksiyonel hem de estetik kaygıların giderilmesi için yapılmaktadır. Genital bölge beyazlatma yöntemleri etkileri çok hemen görülen bir işlemdir.

Lazerle Kalıcı Genital Bölge Beyazlatma

Genital bölgede oluşan renk değişimler ve kararmaların önüne geçmek için en etkili yöntemlerden biride lazer uygulamalarıdır. Genital bölge beyazlatma (vulva vaylinigen) işlemi 20 dakika süren bir işlemdir.

Ameliyatsız estetik yöntemlerinden biri olan lazerle genital bölge beyazlatma işlemi esnasında lazer ışınları o bölgede koyulaşmaya sebep olan melanin pigmenti hücrelerini yok ederek o bölgede beyazlatır.

Genital bölge beyazlatma konforlu, kolay, güvenilir bir uygulamadır. İşlem yaklaşık olarak 15 dakika kadar sürer. Ağrısız bir işlemdir ve anestezi gerektirmez, hastada duyarlık fazlaysa lokal bir uyuşturma yapılabilir.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Hakkında

Cilt altına verilen Lazerin peeling sayesinde melinig pigment üreten, melanin asit hücreleri tahrip eder.

Bu sayede vajinan daha dolgun ve pürüzsüz bir hale gelir. Lazer uygulaması ile genital bölgenin renginin açılarak parlak ve gergin bir dokuya kavuşması sağlanmaktadır.

Uygulandığı bölgede dokuların yenilenerek cildin daha canlı görünmesini sağlar. Kalıcı genital bölge kararmasını engelleyen bu uygulama kalıcı çözümler sunmaktadır.

- Sponsor Alanı -
- Sponsor Alanı -

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat