Ana SayfaŞehir OnlineKepezKepez Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında etkinlik düzenledi

Kepez Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında etkinlik düzenledi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde ,‘+1 değerin farkındayız’ diyerek özel çocuklarla bir araya geldi.

Başkan Tütüncü, “ +1 değere sahip olan özel çocuklarımız, gönlümüzde sınırsız bir değere sahiptir.” dedi.

Kepez Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında etkinlik düzenledi.

“+1 değerin farkındayız” adı verilen etkinlik, Engelli Eğitim Kültür Sağlık Vakfı Antalya Şubesi işbirliği ile gerçekleştirildi.

Kepez Belediyesinin, Zafer Mahallesi’ndeki özel çocukların, seramik ve el sanatları eğitimi aldığı Sevgi Atölyesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Başkan Hakan Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, Engelli Eğitim Kültür Sağlık Vakfı Antalya Şube Başkanı Gülcan Ay ile özel çocuklar ve aileleri katıldı.

“Hayatımıza kattıklarınızın farkındayız ve yanındayız.” mesajının verilmek istendiği etkinlikte, özel çocuklardan oluşan mehteran takımı mini bir konser de verdi. Özel çocukların halk oyunları gösterisi de izleyenlerden alkış aldı.

Özel çocuklara sevgi evi

Başkan Hakan Tütüncü de, konuşmasında özel çocukları çok sevdiklerini belirterek, “Özel çocuklarımızın hayata tutunmaları, onların hayata sevgi evlerinde bağlanmaları bizim için büyük bir mutluluk.

En büyük hedefimiz, özel kardeşlerimize sosyalleşebilecekleri alanlar açmaktı. Bu amaçla Sevgi Atölyesi’ni açtık ve nice güzel etkinliklerle özel çocuklarımıza ve ailelerine güzel, mutlu ve huzurlu ortamlar hazırladık.” ifadesini kullandı.

Tütüncü özel çocukların hatıralarını en özel yerde saklıyor

Geçtiğimiz yıl Sevgi Atölyesi’ni ziyaretinde özel çocukların sevinçlerini, heyecanlarını bambaşka bir şekilde hissettiğini anımsatan Başkan Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü: “ O ziyaretimde kalbimizi ısıtan dakikaları özel çocuklarımızla yaşamıştım.

O ziyaretten bana iki tane hatıra kalmıştı. Birisi, özel çocuklarımızın işlediği çini bir tabaktı. Bu tabağı, evimin en özel köşesine koydum.

Uyumadan önce son, uyandığımda da sabah ilk o tabağı görüyorum. O ziyarette bir özel çocuğumuz da, o ziyaret sırasında a4 kâğıdına sula boya ile bir çizdiği gökkuşağı resmini bana vermişti. Bir çerçeve yaptırdığım o suluboya çalışmasını da makam odama astırdım.

Hem evimde hem de ofisimde iki özel hatıra bana, sevgi dolu kalpleri, özel çocukları 365 günün 365 günü hissettiriyor ve fark ettiriyor. Sevgili çocuklarımıza böylesi bir bağlılık içerisindeyiz.”

“Gönlümüzde değerleri sonsuz”

Tütüncü, Sevgi Atölyesi’nin büyütülmesi talebini de karşıladıklarını belirterek, “Artı 1 değere sahip olan çocuklarımız, gönlümüzde sınırsız bir değere sahiptir dedik, sevgi evini büyüttük, imkanlarını artırdık. Sevgi evinin bahçesini de çimlendirerek, güzel bir ortam oluşturduk.

Bu yatırım, artı 1 değere sahip olan ama kalbimizde sonsuz değere sahip özel çocuklarımız için. Onlar, geleceğe en güzel şekilde yürüsünler diye, hep özel çocuklarımızla olacağız ve onlar için çalışmaya devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

Ailelerden Tütüncüye sosyalleşme teşekkürü

Konuşmasının ardından özel çocuklarla yakından ilgilenen ve ailelerin taleplerini Başkan Hakan Tütüncü, sevgi evinde özel çocukların yaptığı el sanatları çalışmalarını inceledi.

Özel çocukların aileleri de, etkinliğin düzenlemesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başkan Tütüncü, çocuklarını sosyalleşebilecekleri ortamları oluşturmasından dolayı teşekkür etti.

- Sponsor Alanı -

Okumak isteyebilirsiniz

- Sponsor Alanı -