Ana SayfaKepezKepez’den çocuklara bayramlarında kreş hediyesi

Kepez’den çocuklara bayramlarında kreş hediyesi

Kepez Belediyesinin, çalışan anelelere yönelik bir yatırımı olan Nasreddin Hoca Kreşi’nin Erenköy Mahallesi şubesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında eğitime merhaba diyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminin bir projesi olan Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evleri’nin, dördüncü şubesinin yapımı tamamlandı.

Çalışan annelere ve okul öncesi eğitime katkı sağlamaya yönelik bir hizmet olan Nasreddin Hoca Kreşi’nin dördüncü şubesi Erenköy Mahallesi’ne kazandırıldı.

Belediyenin, Ahmet Vefik Paşa Caddesi’ndeki 420 metrekare büyüklüğündeki tek katlı binası, tadilat çalışmasıyla kreşe dönüştürüldü. Kreş için mevcut binanın yanına, 60 metrekare ek bir yapı da inşa edildi.

Mobilya ve eğitim araçlarının yerleştirilmesi ve binanın çevre düzenlemesi çalışmalarının tamamlanmasıyla kreş, eğitime hazır hale getirildi.

Erenköy kreşinin açılışı bayramın ertesinde

Erenköy Nasreddin Hoca Kreşi, özel bir haftada çocuklarla buluşturuluyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kreşi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, çocukların hizmetine sunacaklarını açıklamıştı.

Ancak, İçişleri Bakanlığının genelgesiyle, resmi tatil olan 23 Nisan’da sokağa çıkma kısıtlaması kararın alınmasından dolayı kreşin açılışı ertelendi.

Erenköy Nasreddin Hoca Kreşi’nin açılış töreni, 26 Nisan Pazartesi günü saat 13.30’da yapılacak. Erenköy Nasreddin Hoca Kreşi, pandemi tedbirleri kapsamında yarı kapasitesi olan altmış öğrenci ile eğitime başlayacak.

Kepez’in kreş sayısı 6 oldu

Başkan Hakan Tütüncü de, yaptığı açıklamada, beş şubesi bulunan Nasreddin Hoca Kreşi’nin, kaliteli, güvenli okul öncesi eğitimi, sosyal aktiviteleri ve uygun bütçesiyle Antalyalıların beğenisini kazandığını söyledi.

Çalışan annelere ve okul öncesi eğitime katkı sağlamaya dönük bir yatırım olan Nasreddin Hoca Kreşi’nin şube sayısını, imkânlar dâhilinde artırmaya gayret ettiklerini aktaran Başkan Tütüncü, “Teomanpaşa, Özgürlük ve Ahatlı mahallelerimizden sonra Erenköy Mahallemize de söz verdiğimiz kreşimizi kazandırdık.

Bölgenin okul öncesi eğitim kurumu ihtiyacını karşılayacak olan kreşimizi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ertesinde, bayramın bir hatırası olması dileği ile eğitime açacağız. Teomanpaşa Mahallesi Necip Fazıl Kısakürek Caddesi’nde inşa ettiğimiz kreşimizi de yakın bir tarihte çocuklarımızla buluşturacağız.

Nasreddin Hoca Kreşi’mizin, 6. şubesini Varsak Aktoprak Mahallemize inşa edeceğiz. Bu kreşimizi, 2021’in yatırım programına aldık. İmkânlarımız ölçüsünde kreş sayımızı artırarak, çalışan annelerimize, okul öncesi eğitime katkı sağlamaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Erenköy kreşi 120 öğrenci kapasiteli

Kreş, Erenköy ile beraber Çamlıbel, Kanal, Esentepe, Göçerler ve Barış mahallelerine hizmet verecek. Tek katlı 420 m2 büyüklüğündeki kreş binasının yanına 60 m2 büyüklüğünde bir yemekhane de inşa edildi.

Kreşin öğrenci kapasitesi 120, sınıf sayısı da 6 olacak. Kapalı ve açık oyun alanları ile çok amaçlı salonun yer aldığı kreşin, çınar ağaçlarının ve mini bir süs havuzundan oluşan bir bahçesi de bulunuyor.

- Sponsor Alanı -

Benzer içerikler

Popüler içerikler

- Sponsor Alanı -

İçerik Akışı

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat