Ana SayfaMakyajMakyaj yaparken doğru fondöten seçimi yapmalısınız

Makyaj yaparken doğru fondöten seçimi yapmalısınız

Doğru fondöten seçimi yapabilmeniz için öncelikli olarak cilt alt tonunuzu doğru belirlemeniz gerekir.

Makyaj yapmak kadınların tutkunu olduğu eylemlerden biridir.

Ancak makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar olmakla beraber aynı zamanda doğru ürünlerin de beraberinde seçilmesi gerekir.

Aksi halde cilt tonu ile uyuşmayan malzemeler korkunç görünmenize neden olabilir.

Öyle ki fondöten dikkat edilmesi gereken en temel makyaj malzemelerinin başında gelir. Doğru fondöten seçimi yapabilmeniz için öncelikli olarak cilt alt tonunuzu doğru belirlemeniz gerekir.

Bunu ise kozmetik mağazalarındaki görevli kişilerden öğrenebileceğiniz gibi aynı zamanda damarlarınızın renginden de anlayabilirsiniz.

Eğer ki bileklerinize baktığınız da damarlarınız yeşil görünüyor ise sarı alt tonlu bir kişisiniz. Bunun yanında eğer ki damarlarınız mavi görünüyor ise öyleyse siz pembe alt tonlusunuz.

Fondötenler de sarı ve pembe alt tonlu olmak üzere genelde iki kolda renk çeşitliliğine gider. Bu sebeple sarı alt tonlu bir cilde sürülecek olan pembe alt tonlu fondöten yüzünüzün olduğundan daha fazla kızarık ve pembe durmasına sebep olacaktır.

Ayrıca siz ne yaparsanız yapın hiçbir şekilde ten renginizle bütünleşmeyecek ve yüzünüzde her zaman kalıp yahut maske gibi duracaktır.

Bunu önlemek ve makyajı kusursuz hale getirmek için fondöten seçimi oldukça önemlidir. Fondöten seçerken test ürünlerini boyun bölgenizde ya da bilek içlerinizde deneyebilirsiniz.

Vücudunuzda fondöten denemek için en uygun noktalar bu kısımlardır. Çünkü bu kısımlar sizin güneşe daha az maruz kalan gerçek ten renginizi gösteren kısımlardır.

CİLT TİPİNİZE GÖRE FONDÖTEN SEÇİMİ

Kusursuz bir görüntü elde etmek istiyorsanız cilt tipinize en uygun fondöteni seçmelisiniz.

HANGİ CİLT TİPİNE HANGİ FONDÖTENİ KULLANMANIZ GEREKİYOR ?

Yağlı bir cilde sahipseniz; pudralı krem fondöten kullanmalısınız. Böylece cildinizin daha da parlamasını önleyebilirsiniz.

Kuru bir cilde sahipseniz; tüp içinde bulunan sıvı fondötenleri tercih etmelisiniz. Böylece cildinizin kuruyup pul pul dökülmesini önleyebilirsiniz.

Normal cilt tipine sahipseniz; krem fondöteni öneriyoruz. Hem uygulaması oldukça kolaydır hem de pürüzsüz bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Orta yaşın üzerindeyseniz köpük fondöten tam size göre! En küçük kusurları bile kolayca yok etmesi sayesinde olgun kadınların tercih etmesi gereken bir üründür.

Unutmayın! Sadece fondöten sürerek kusursuz bir görüntü elde edemezsiniz. Fondöten sürdükten sonra mutlaka pudra da kullanmalısınız. Ne pudrasız fondöten, ne de fondötensiz pudra yeterli olmayacaktır.

- Sponsor Alanı -
- Sponsor Alanı -

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat