40.3 C
Antalya
Ana SayfaBeslenmeMerak edilen soru ! Kafein gerçekten selülit yapıyor mu...

Merak edilen soru ! Kafein gerçekten selülit yapıyor mu ?

Selülitleri geçirmek için ilk yapılması gereken şey ise, vücuttaki yağ dokusunu olabildiğince azaltmak gerekmektedir ve vücuda yeteri kadar su verilmelidir.

Hemen hemen her gün özellikle kalça ve bacak kısımlarında oluşan ve oldukça kötü bir görüntüye sebep olan selülite karşı yeni formüller geliştirilmekte.

Bu problemin ana nedenleri olarak da cinsiyet, yaş, genetik, hormonal nedenler ve beslenme alışkanlıkları gelmektedir.

Selülitleri geçirmek için ilk yapılması gereken şey ise, vücuttaki yağ dokusunu olabildiğince azaltmak gerekmektedir ve vücuda yeteri kadar su verilmelidir.

Günümüzde selülit konusu geçince hemen hemen herkes kafeinin selülitin en büyük nedenleri arasında olduğunu bilmektedir. Peki, piyasada bulunan bunca selülit kreminin içerisinde neden kafein bulunmaktadır ?

Kafein özellikle çay ve kahvede bolca bulunmaktadır. Bunun yanında kola ve çikolatada da bulunan kafein, vücuda şeker ve krema ile girmektedir ve bu maddelerin fazlası da vücudumuzda yağ olarak depolanmaktadır.

Depolanan bu yağların yoğun olarak bulunduğu yerlerde ise selülitler meydana gelmektedir. Bu durumdan da alaşılacağı gibi aslında selülitin asıl nedeni kafein değil kafein içeren içeceklerle birlikte alınan diğer maddelerden kaynaklanmaktadır.

Bu durumda yapılması gereken ise günlük kafein alımının 300 mg’ı geçmemesini sağlamaktır.

Bu miktar da 2 fincan şekersiz Türk kahvesi ve 2 kupa şekersiz çaya gelmektedir. Bu şekilde kafein tüketilirse bu yağ yakımına da yardımcı olacaktır.

- Sponsor Alanı -
- Sponsor Alanı -

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat