Ana SayfaYaşam OnlineYaşamMichael Jordan’ın forması 1.38 milyon dolara satıldı

Michael Jordan’ın forması 1.38 milyon dolara satıldı

Michael Jordan’ın üniversitede giyindiği forması 1.38 milyon dolara (yaklaşık 11 milyon TL) satıldı.

Basketbol tarihinin efsane oyuncusu Michael Jordan’ın üniversitede giyindiği forması 1.38 milyon dolara (yaklaşık 11 milyon TL) satıldı.

National Basketball Association’da (NBA) rekor sayılara imza atan oyuncusu Michael Jordan’ın North Carolina Üniversitesi’nde okuduğu yıllarda giydiği forma 1.38 milyon dolara (yaklaşık 11 milyon TL) satılarak bir rekor kırdı.

Yaklaşık 11 milyon TL’ye satılan forma, Jordan’ın 1986-1987 sezonunda giydiği Chicago Bulls formasının rekorunu da geçmiş oldu. Jordan’ın Chicago Bulls forması 480.000 dolara satılmıştı.

Satılan formanın Michael Jordan’ın giydiği forma olduğunu dile getiren müzayede evi Heritage Auctions’ın yöneticisi Chris Ivy, “Fiyat gösteriyor ki bu forma her ciddi koleksiyoner için çok önemli” dedi.

1990’larda Chicago Bulls ile 6 şampiyonluk kazanan Michael Jordan şu an Charlotte Hornets’ın sahibi olarak biliniyor.

- Sponsor Alanı -
- Sponsor Alanı -

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat