42.3 C
Antalya
Ana SayfaGüzellikTırnaklarınız kırılıyor mu ? Tırnaklarınıza nasıl bakım yapıyorsunuz ?

Tırnaklarınız kırılıyor mu ? Tırnaklarınıza nasıl bakım yapıyorsunuz ?

Vitamin ya da protein, eksikse bu nedenle sorun yaşıyor olabilirsiniz. Kesin ya da net bir çözüm olmamakla beraber günümüzde tırnaklar için dikkat edebileceğiniz bir takım yöntemler de vardır.

Vitamin ya da protein, eksikse bu nedenle sorun yaşıyor olabilirsiniz. Kesin ya da net bir çözüm olmamakla beraber günümüzde tırnaklar için dikkat edebileceğiniz bir takım yöntemler de vardır.

  1. Tırnak keserken çatlama ya da kırılma varsa, duş sonrasında tırnak kesmeye çalışın. Bu sayede tırnaklar, duştayken yumuşar ve bu sayede çatlama, kırılma gibi problemleri de yok etmiş olabilirsiniz. Tırnaklarınızı ayriyeten oval kesmeye özen gösterin.
  2. Tırnak törpülerken tırnaklarınızı nemlendiriniz. Daha sonrasında da krem ile yumuşatıp sonrasında ise törpüleme yapabilirsiniz.
  3. Kütikül temizliği de önemli detaylardan biridir. Çünkü tırnakta enfeksiyon olmasını engellersiniz bu yöntem ile. Kütiküller kesmeniz bu nedenle önerilir. Kütikülleri isterseniz itip görüntüyü de dilediğiniz gibi değiştirmektesiniz ya da nemlendirmeyi bolca yapıp sonra itme işlemi yapabilirsiniz.
  4. Devamlı oje sürmek ise tırnaklarınızın havalanmadığı için tırnaklarınızın güçsüz olmasına neden olmuş olabilirsiniz. Oje çıkarırken daha rahat olmak için ojenin rengine göre alt kısmına şeffaf oje sürmeyi deneyin. Asetonlu oje çıkartıcıdan ziyade, asetonsuz oje çıkartan ürünleri tercih etmenizde de ayriyeten fayda vardır.
  5. Tırnaklarınızı fazla uzatmanın zararı ise gerçekten şöyledir ki, tırnaklarınız güçsüzleşmeye başlar. Bu da tırnaklarınızın boyunda fazla uzamadan belirli zaman aralıklarında bakım ve kesim işlemlerinizi yapmaya yönlendirir sizi.
- Sponsor Alanı -
- Sponsor Alanı -

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat