Ana SayfaCinsellikYapılan uzun süreli araştırmalar sonucu en ideal seks yaşı tespit edildi

Yapılan uzun süreli araştırmalar sonucu en ideal seks yaşı tespit edildi

İdeal seksi etkileyen faktörlerden başında yaş faktörü geliyor. Bulunduğunuz ve yetiştiğiniz ortamında seks yaşı da bu faktörü etkiliyor.

Journal of Sexual Medicine’de yayınlanan araştırmaya göre ideal seksin 4 önemli maddesi mevcut.

İdeal seksi etkileyen faktörlerden başında yaş faktörü geliyor. Bulunduğunuz ve yetiştiğiniz ortamında seks yaşı da bu faktörü etkiliyor.

Seks Yaşı

Uzmanlar ideal seks yaşını, bireylerin yetiştiği ortamların ve ailesinin bunun üzerine verdiği eğitimin oldukça etkilediğini belirtiyor.

Seks yaşama yaşı ülkelere göre inanılmaz derecede farklılık gösteriyor. Anketlere göre bekarete veda etme yaşı İngiltere’de 17 iken Brezilya’da 15.

İngiltere’deki uzmanlara göre ideal seks için kadınlarda en verimli yaş 26, erkeklerde ise 32.

Biyolojik Yaş

İkinci önemli faktör ise vücudunuzun biyolojik yaşı. Bunu gerçek yaşınızla karıştırmayın!

Vücudunuzu korumanız, sağlığınıza dikkat etmeniz durumunda beden yaşınız, nüfus kağıdında yazan yaşınızdan daha küçük olabilir.

Eğer vücudunuza iyi bakmamışsanız nüfus kağıdı yaşınızın küçük olmasına rağmen biyolojik yaşınız daha büyük olabilir.

Psiko – Ekonomik Etkenler

Uzmanların ideal seks periyodunu bulmak için incelenmesi gerektiğini söyledikleri üçüncü etken ise psiko-ekonomik faktörler. İnsanların ekonomik durumları ve çeşitli dönemlerde yaşadıkları.

Partnerin Biyolojik Özellikleri

Dördüncü ve son faktör de eşinizin biyolojik özellikleri. Bu özelliklere yaşı, bir hastalığı olup olmaması ve en önemlisi ten uyumu giriyor.

Profesör McCarthy mükemmel seksin yaştan önce kiminle olduğuyla alakası olduğunu söylüyor ve ekliyor, “Doğru iletişimi ve uyumu yakaladığınız partnerle hangi yaşta olursanız olun hayatınızın en güzel ve seksi anlarını yaşamanız mümkün.”

- Sponsor Alanı -

Benzer içerikler

Popüler içerikler

- Sponsor Alanı -

İçerik Akışı

Siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylar

Bu web sitesindeki tanımlama bilgisi ayarları, size mümkün olan en iyi gezinme deneyimini sunmak için "tanımlama bilgilerine izin ver" olarak ayarlanmıştır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıda "Kabul Et" i tıklarsanız, bunu kabul etmiş olursunuz

Kapat